Jdi na obsah Jdi na menu
 


Texty

Příspěvky

Odkazy na externí texty (Digimanie.cz)

11. 2. 2013

seriál Ejhle člověk (před objektivem)!

11. 11. 2011

ejhle-004_100x100.jpg

45.dílný seriál publikovaný na Digimánii.cz jsem věnoval speciálně fotografování lidí. Je psaný a zaměřený trochu jinak, než jste možná zvyklí. Jsem totiž (jenom) fotograf a dávám přednost praktickým zkušenostem před obdivem k abstraktním číslům a samoúčelným technickým hračičkám!

 

seriál Sto a tři rady pro lepší fotografie

29. 10. 2011

103rad_26_100px.jpg

Seriál publikovaný na serverech Grafika.cz a Fotografování.cz je vhodný nejen pro začátečníky, ale pro všechny, kdo se chtějí zdokonalovat ve svých dovednostech, hledají nové cesty pro svoji tvorbu, inspiraci. Je koncipován netradičním způsobem a bohužel z důvodu platební neserióznosti a neschopnosti majitele zmíněných serverů, firmy IDIF, zůstal prozatím nedokončen (31 částí).

 

fotouniverziáda 2009 - zprávy z bojiště

11. 12. 2009

V úterý 8. prosince 2009 se v Galerii Nahoře v DK Metropol uskutečnila vernisáž již devátého ročníku mezinárodní soutěže fotoamatérů Fotouniverziáda. Tento večer je jiož tradičně spojen s veřejným vyhlášením výsledků, tak jak se na nich usnesla odborná porota. Letošní poměrně obecné téma "Město" dalo šanci prakticky každému zájemci a tak mohly výsledky skutečně objektivně ukázat, kdo si jak ve své zálibě stojí, kdo  má ambice, kdo výsledky a kdo se zatím stále teprve hledá.
 

fotouniverziáda 2008 - neobjektivní zpráva

12. 10. 2009

Letošní, pod křídly fotoklubu Vývojka už osmý ročník „mezinárodní“ amatérské soutěže
a s ní spojené výstavy Fotouniverziáda, tentokrát na velmi široce pojaté téma „VZTAHY“, byl včera zahájen vernisáží a slavnostním vyhlášením vítězů. Tomu, kdo čte tyhle řádky, jsou pravidla a mantinely soutěže jistě dostatečně známy. Jak seznáte záhy, tohle má být spíš literatura, než suchá tabulka výsledků.
 

spanilá jízda aneb z Budějic do Levic

12. 10. 2009

Věhlas fotoklubu Vývojka dosáhl již dávno internacionální úrovně (viz jím pořádaná soutěžní výstava Fotouniverziáda), a tak nikdo nemohl být překvapen, dorazila-li pozvánka na Dny fotografie v Levicích (SLOVENSKO!!!). Jedinými překvapenými jsme proto byli my sami. Ostudu jsme si však udělat nechtěli.