Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozcestník článků

 fok-02-170x170.jpg

Foto okolo kol
rozcestník všech dílů seriálu
publikovaného na serveru Digimanie.cz

Nejrůznější samohyby, roztomilá dětská přibližovadla, ale i strašidelná monstra, hltající benzín po galonech, a stejně tak i mimořádně fotogeničtí lidé kolem nich, to vše jsou objekty fotografií, dostupné nějakou formou naprosto každému. A mimo to – jakési vozidlo pro úplný fotografický začátek najde dnes kdokoliv i přímo ve vlastní garáži nebo před domem, ať už jde o bicykl nebo automobil.

Často to navíc takhle chudým výčtem ani zdaleka nekončí. V každé druhé venkovské garáži dříme alespoň pionýr, zvaný pařez, malotraktor s motorem ze staré sekačky, originální zemědělská stavba na podvozku wartburgu nebo GAZu, neřkuli něco ještě zbytečnějšího, jako je motorová koloběžka, skútr, velká otřásněná motorka, láskyplně opečovávaná stará amerika nebo nerozbitný off-road na hraní.

 

 akt-01-170x170.jpg

Akta o aktu
rozcestník všech dílů seriálu
publikovaného na serveru Digimanie.cz

Nejen české televizní stanice rozumí moderním trendům a hladu svých diváků po pravidelné podzimní dávce nových seriálů. Jeden totiž právě začíná i na Digimánii.cz. Navazuje na úspěšný 45dílný cyklus Ejhle člověk! a bude tentokrát celý o AKTU!

 

ejhle-007-04-100x100.jpg ejhle-004_100x100.jpg e100x100.jpg ejhle-006-02-100x100.jpg

Ejhle člověk (před objektivem)!
rozcestník všech dílů seriálu
publikovaného na serveru Digimanie.cz

45.dílný seriál publikovaný na Digimánii.cz jsem věnoval speciálně fotografování lidí. Je psaný a zaměřený trochu jinak, než jste možná zvyklí. Jsem totiž (jenom) fotograf a dávám přednost praktickým zkušenostem před obdivem k abstraktním číslům a samoúčelným technickým hračičkám!

 

103rad_26_100px.jpg

Sto a tři rady pro lepší fotografie
rozcestník všech dílů seriálu
publikovaného na serveru Fotografovani.cz a souběžně i na Grafika.cz

Seriál publikovaný na serverech Grafika.cz a Fotografování.cz je vhodný nejen pro začátečníky, ale pro všechny, kdo se chtějí zdokonalovat ve svých dovednostech, hledají nové cesty pro svoji tvorbu, inspiraci. Je koncipován netradičním způsobem a bohužel z důvodu platební neserióznosti a neschopnosti majitele zmíněných serverů, firmy IDIF, zůstal prozatím nedokončen (31 částí).

 

nex5_je_maly.jpg

Jak Sony zachránila systém NEX

V podstatě všechny recenze kompaktního fotoaparátu Sony Alfa NEX-5 na jedné straně chválí podařený systém, malé rozměry, svižné reakce a vysokou kvalitu snímků, a to i v přímém srovnání s nejbližšími konkurenty ve třídě a zejména za nízké hladiny osvětlení. Jedním dechem ale kritizují divnou logiku a zdlouhavost pokročilejšího ovládání. Je tedy vše ztraceno a musíme čekat na další vývoj a nové přístroje? Rozhodně NE!